Sjajan početak Novaka u Torinu! Novak potvrdio prvu poziciju na ATP listi!

Srpski teniser Novak Đoković pobedio je Holgera Runea u prvom kolu grupne faze Završnog mastersa rezultatom 7:6, 6:7, 6:3.

Na samom početku oba tenisera su servirali jako dobro, nisu dozvoljavali protivniku da se razmaše. U petom gemu seta videli smo veliku borbu na terenu. Novak je spasio dve brejk lopte ali treću nije mogao i Rune je poveo.

Međutim nije Novak Đoković najbolji teniser svih vremena bez razloga. Odmah je naredni gem odigrao vrhunski to mu je donelo izjednačenje u gemovima. Set je rešen u taj brejku. Novak je bio taj koji je diktirao tempo. Danac nije mogao da nađe pravi način da mu parira i to je Noletu donelo prvi set.

U drugom setu prvi je dobrejka stigao Holger Rune i tako je poveo sa 2:0. Poznato je da Novak nikada neoudstaje, što je odmah vratio. Ekspresno je brejknuo protivnika, a zatim je to potvrdio na sopstveni servis. Taj-brejk je morao ponovo da odluči pobednika. U taj-brejku smo gledali neverovatnu igru Holgera Runea i rezultat u setovima je izjednačen.

Novak odmah prvi brejk koji potvrđuje dobrim servisom. Rune se nije predavai i brzo se vratio u igru, Novak je poludio od besa i lomi dva reketa. Novak se nikad ne predaje i odmah tako besan oduzima servis Dancu. Posle toga Novak mirno privodi set kraju i pobeđuje.

Zahvaljujući ovom trijumfu sada je sigurno da godinu završava na prvom mestu. Ovo je osmi put da mu to polazi za rukom. Takođe postao je prvi teniser sa više od 400 nedelja na prvom mestu ATP liste.