Srpski džudista Nemanja Majdov je šampion Evrope!

Džudista Nemanja Majdov osvojio je večeras zlatnu medalju u kategoriji do 90 kilograma na Evropskom prvenstvu, koje se održava u francuskom Monpeljeu.

Nemanja Majdov (SRB) Finale evropskog prvenstava u džudou, Monpelje, Francuska 2024

Nemanja Majdov je jedan od najboljih džudista sveta. Momak iz Sarajeva potvrdio je to danas u Monpeljeu. Srpski džudista osvojio je zlatnu medalju na Evropskom prvenstvu pošto je u finalu savladao Lašu Lašu Bekaurija iz Gruzije.

Ovo je druga medalja za Srbiju na EP, a prva zlatna. Marica Perišić je pre dva dana osvojila srebrnu medalju u kategoriji do 57 kilograma.
Nemanja Majdov je šampion Evrope u džudou! On je na Evropskom prvenstvu osvojio zlatnu medalju u kategoriji do 90 kilograma i iz Monpeljea se vraća sa najsjajnijim odličjem.

Majdov je do ovog vikenda dva puta bio vicešampion Evrope, a na Olimpijskim igrama 2021. u Tokiju doživeo je ranu eliminaciju i nije imao sreće pri žrebu da naleti odmah na Nemca Eduarda Tripela, koji je u finalu tesno izgubio od Gruzijca Laše Bekaurija.

Nemanja Majdov je 2017. godine bio svetski prvak u kategoriji do 90 kilograma.