Partizan melje sve pred sobom! Crno-beli zgromili i Valensiju! (Video)

Košarkaši Partizana su nastavili pobednički niz. Nova žrtva crno-belih bila je Valensija – 72:67. Nakon sporog starta sezone crno-beli su ušli u sjajnu formu. Zaređali su niz pobeda u svim takmičenja, a ono što je najvažnije pet u Evroligi.

Na krilima Kevina Pantera i Bruna Kabokla Partizan je stekao uvodnu prednost. Valensija je uspevala da uhvati priključak i vrlo brzo istopila prednost crveno-belih već do kraja prve četvrtine.

Posle serije Partizana preko Mateuša Ponitke i Džejmsa Nanelija činilo ae da će Partizan na poluvreme sa prednošću. Usledio je pad koji su „slepi miševi“ iskoristili i nakon dve četvrtine imali pola koša prednosti – 34:33.

Na početku drugog poluvremena „eksplodirao“ je Zek Ledej! Krilni centar Partizana vezao je sedam poena, preokrenuo rezultat i doneo crno-belima osetnu prednost – 40:49.

Valensija je jurila prednost Partizana sve do kraja utakmice. Srećom nisu uspeli zahvaljujući odličnoj igri Partizana u odbrani. Kada god bi domaćin napravio seriju crno-beli bi uzvratili istom merom. Raspucao se i Kevin Panter, doprinos je dao i Frenk Kaminski koji se nakon povrede vratio na parket.

Ledej i Naneli ubacili su 14 poena, 13 je dodao Kevin Panter, a devet Pi DŽej Doužer. U taboru Valensije najraspoloženiji bio je Kris Džons sa 14.

Željko Obradović je na ovom meču mogao da računa na povratnika u tim posle povrede Frenka Kaminskog, ali je i dalje bio lišen usluga Uroša Trifunovića, kao i Alekse Avramovića, dok na drugom kraju terena nije bilo možda i najboljeg pojedinca ove sezone Semija Odželejea, kao ni rezervnog pleja Džereta Harpera.