Partizan ispustio ogromnu razliku u Istanbulu, Efes slavio nakon preokreta

U okviru desetog kola Evrolige košarkaši Partizana poraženi su od Anadolu Efesa 100:94 u „Sinan Erdem Domu“. Ponovo ta poslednja četvrtina i ponovo ispuštena velika razlika. Crno-beli posle ove runde imaju skor 4-6.

Partizan je nakon odličnog starta ušao u totalni pad tokom druge deonice. U drugom poluvremenu u sličnom ritmu ispustio ono što je delovalo da bi moglo da poprimi obrise mirne završnice. Utakmica je bila puna uspona i padova.

Frenk Kaminski se od starta nametnuo kao istinski lider tima u napadu. Uzvratili su sa druge strane Derek Vilis i saigrači. Interesantno je bilo videti crno-bele u korektnom skakačkom izdanju, međutim izgubljene lopte su vratile domaćina u okršaj.

Efes je u završnici prvog kvartala poveo ali je Zek Ledej dvojkom uz zvuk sirene poravnao. Defanziva je bila veliki problem tima Željka Obradovića u drugih deset minuta. Imao je Efes i dvocifrenu prednost, ali u zahvaljujući boljoj odbrani Partizana na odmor se otišlo sa samo 5 razlike za domaćina.

To je bila samo najava možda i najbolje defanzivne deonice crno-belih od početka sezone. Do polovine deonice Efes je postigao svega sedam poena, još toliko i u drugoj polovini, ali je Partizan ubacio čak 29. Sve je začinjeno izvrsnim poslednjim minutom, na kraju i trojkom Kaminskog za plus deset.

To je bio kraj dobre igre Partizana. Sama brojka od 36 primljenih poena dovoljan je pokazatelj kako je izgledao ovaj period meča. Veliki broj slobodnih bacanja na startu je donekle poremetio gostujući tim, ali to nije opravdanje za ono što se događalo u poslednja dva minuta.

Serija trojki Efesa, uz seriju grešaka crno-belih bila je ubitačna kombinacija. Verovatno ključan potez bila je izgubljena lopta Jaramaza, potom i nesportski faul.

Da sve bude gore na kraju meča se povredio Mateuš Ponitka i videćemo u narednim danima da li će taj problem biti ozbiljnije priorde.

Darijus Tompson je u pobedničkom timu ubacio 18 poena, ali je efikasniji od njega bio sjajni Šejn Larkin sa 27 i 8 asistencija. Ante Žižić, Tajrik Džons i Derek Vilis su takođe bili dvocifreni sa 12, 11 i 10 poena. U poraženom timu Frenk Kaminski je dao 24 poena, Pi Džej Doužer 21, a Džejms Naneli 16.

Verujem da je ovo bila dobra utakmica za navijače. Oba tima su igrala sa dosta uspona i padova i žao mi je zbog mog tima, jer smo uspeli da se vratimo i da povedemo. Ovo je ne znam koji put da smo izgubili meč zbog loših odluka u napadu i dali smo previše šansi protivniku da trči. Imali smo 20 izgubljenih lopti večeras, to je previše, mislim da je to bio glavni faktor večeras. Čestitke Efesu i posebno Erdemu Čanu za utakmicu koju su odigrali i želim im sve najbolje. Naravno, želim da zahvalim i navijačima Partizana koji su došli večeras da nas podrže – naglasio je Obradović.