Armani pregazio crveno-bele u Areni!

U utakmici 10. kola Evrolige košarkaši Crvene zvezde izgubili su od Armanija iz Milana 93:71.

Igrači su zagrevanje pred sam početak meča obavili uz taktove čuvene pesme Danice Crnogorčević „Veseli se srpski rode“. Orila se pesma sa razglasa u beogradskoj Areni, pevali su i navijači i na spektakularan način započeli veče.

Izabranici Janisa Sferopulosa su slabom igrom upisali sedmi poraz od deset odigranih mečeva u dosadašnjem toku Evrolige.

Zvezdi je „presudio“ Maodo Lo koji je odigrao najbolji meč karijere sa ubačenih 32 poena (prethodni lični rekord 27 poena), dok je Sejvon Šilds dodao 18.

Najbolji u Crvenoj zvezdi bili su Dejan Davidovac sa 18 i Nemanja Nedović sa 16 poena.

Sjajan doček dobio je Nikola Mirotić.

Trener košarkša Armanija Etore Mesina govorio je posle pobede protiv Crvene zvezde.
Veoma bitna pobeda za nas, želim da čestitam svojim igračima.Dobro smo radili u prethodnom periodu, rezultat je stigao protiv Efesa i Veneija. Srećan sam načinom na koji smo pobedili. Igrali smo protiv talentovane i jako dobre ekipe, igrali smo pred 20.000 ljudi i zabeležili bitnu pobedu – rekao je Mesina.

Na početku pres-konferencije Sferopulos je istakao lošu igru u odbrani.
Nismo imali dobru i stabilnu igru. Prvo poluvreme završili smo uz dobre momente. Na početku drugog poluvremena poveli smo. Igrali smo pametno u odbrani. Nažalost, nakon minuta odmora, nastavili su da igraju dobro ofanzivno. Imali su dobro šutersko izdanje. To je bilo veoma važan deo njihove igre i donelo je preokret. Pokušali smo da prilagodino odbranu, oni su se dobro prilagođavali i pronalazili su načine da poentiraju. Neki od šuteva koje su pogodili bili su teški, uz dobru odbranu. Moramo da nastavimo da se borimo. Želim da završim sa činjenicom da nismo obradovali naše navijače. Razočarani smo time, ali ih želimo uz nas na svakom meču – rekao je Sferopulos.

Sigurno najlošija u Evroligi sa naše strane. Znali smo da je Milano kvalitetna ekipa. Nismo u drugom poluvremenu odgovorili na agresivnost i to nas je koštalo ubedljivog poraza. Jedna stvar koja me je uplašila, da ne kažem iznervirala, jeste da smo odustali poslednjih šest, sedam minuta, ali okej i to se dešava. Sezona je duga. Loša utakmica, u kojoj nismo imali šansu da pobedimo – rekao je Teodosić.