Makabi pao u grotlu Arene! Partizan nadoknadio -24 i slavio!

U 21. kolu Evrolige košarkaši Partizana pobedili su Makabi iz Tel Aviva u Beogradskoj areni rezultatom 88:79. Crno-belima je to 11. pobeda u Evroligi. Sredinom druge četvrtine ništa nije ukazivalo na to da će Partizan doći do pobede. Izabranici Željka Obradovića gubili su sa čak 24 poena razlike. Prva četvrtina bila je sigurno najgora koju su odigrali ne samo ove sezone.

Posle prave drame koju su režirali, uz isključenje najboljeg na terenu Džejmsa Nanelija zbog druge tehničke početkom poslednje četvrtine i posle pregršt problematičnih odluka sudijske trojke, uspeli su crno-beli da upišu trijumf zlata vredan koji ih te kako održava u borbi za plej-of.
Džejms Naneli sa 20 poena i devet skokova i Pi Džej Dužer sa 23 poena i sedam skokova bili su najefikasniji u domaćem timu. U ekipi Makabija istakao se Boldvin sa 19 poena.

Na početku meča ništa nije funkcionisalo kako treba. U prvom napadu isteklo je vreme, sledile su greške u koracima, izgubljene lopte, koraci i samo jedan šut na koš protivnika za pet ipo minuta utakmice. Obradović je potrošio oba tajm auta koje ima za poluvreme. Na semaforu 0:16 a nije napravljen nijedan faul.

Do kraja prve četvrtine Partizan je u životu održavao samo Pi Džej Dožer. Na kraju prve četvrtine -18. Druga četvrtina počela je slično kao i prva. Razlika je rasla i uskoro je na semaforu u nekoliko slučajeva stajalo -24. Da stvar bude još gora kapiten Kevin Panter zbog 3 lične greške mora napolje.

Na terenu su Jaramaz, Trifunović, Naneli, Smailagić i Kaboklo. Navijači dižu ekipu, igrači ginu na terenu i malo po malo razlika se smanjuje. Makabi je u životu održavao Blat koji je sa dve dalekometne trojke obezbedio + 16 Makabiju na poluvremenu.

U drugom poluvremenu sasvim druga slika u dvorani. Arena je proključala, igrači se rastrčali i u 28 minuti košem Nanelija Partizan je izjednačio. Da nije bili nepotrebne greške Nanelija Partizan bi do kraja treće četvrtine prežao u vođstvo. Ovako bilo je 67:67.

Odmah na startu poslednjih deset minuta sudije su odlučile da gledaju snimak i dosudile nesportsku grešku Džejmsu Naneliju, zbog čega je uz ovacije napustio parket jer mu je to bila druga.

Na parket se vraćaju Pi Džej Dožer i kapiten Kevin Panter. Nije bilo kraja spornim sudijskim odlukama. Gorela je Beogradska arena, ali su Željkovi momci na sve nepravde odgovarali trojkama. Smailagić, Jaramaz, a potom i Doužer pogađali su trojke, održavali su prednost uprkos velikoj drami u samom finišu, tehničkoj za Smailagića i protraćenim napadima i doneli pobedu posle neverovatnog meča.

Utakmicu je začinio kapiten Panter trojkom uz zvuk sirene.

Najbolji pojedinac Partizana u pobedi nad Makabijem bio je Džejms Naneli sa 20 poena. Još iz svlačionice dok se još igralo poslao je moćnu poruku.
-„Je*eš ga, gazimo! Moji momci se igraju sada“, napisao je Naneli.

Naneli se vratio na parket u civilu i nije želeo da propusti priliku proslave velikog trijumfa sa svojim saigračima.