Nije normalno šta Đoković radi.

Novak Đoković je počeo 395. nedelju na prvom mestu ATP liste, a još jedan nestvaran podatak govori da je najbolji teniser ikada.

Od početka 2021. godine, pa do danas, Novak Đoković ima fascinantan skor na najvažnijim turnirima, 65-3. Samo tri igrača su uspela da ga pobede: Danil Medvedev, Rafael Nadal i Karlos Alkaraz. Osvojio je tri grend slema 2021, Australijan open, Rolan Garos i Vimbldon, a u Njujorku je stigao do finala gde je izgubio od Danila Medvedeva, koji ga je sprečio da osvoji Kalendarski grend slem.

U 2022. nije mogao da igra na Australijan openu, jer nije vakcinisan, pa je deportovan. Na Rolan Garosu izgubio je u četvrtfinalu od Rafaela Nadala. Trijumfovao je potom na Vimbldonu. Nažalost nije mogao da se takmiči na Ju-Es openu, nije mu bilo dozvoljeno da kao nevakcinisan stranac uđe u Sjedinjene Američke Države.

Ove sezone je odigrao finala sva četiri grend slema. Podigao je trofeje u Melburnu, Parizu i Njujorku, a poražen je u finalu Vimbldona od Karlosa Alkaraza. Osvojio je četiri od poslednjih pet slemova, i sedam od poslednjih deset na kojima je igrao. U Njujorku je postao jedini koji ima bar tri grend slema na svakom od turnira velike četvorke.

Đoković je dobio 34 od 35 poslednjih mečeva na grend slem turnirima. Podatak za nevericu, jer naš as ima 36 godina i igra protiv barem 15 godina mlađih rivala. Muče se klinci da mu preotmu dominaciju, ali kako je rekao Nole pre nekoliko godina, moraće ozbiljno da pomere zadnjice da bi u tome uspeli.

Naredni turnir na kom će prvi teniser sveta igrati je masters u Parizu. Prošle jeseni u finalu je izgubio od Holgera Runea posle velike borbe u tri seta, pa će sad braniti 600 ATP poena. Nakon Francuske Nole će igrati na Završnom mastersu u Torinu, gde će braniti titulu i 1.500 bodova, a potom će u Malagi igrati za Srbiju na završnici Dejvis kupa.