Parni valjak pregazio Albu! Kaboklo debitovao u Areni!

U devetom kolu Evrolige košarkaši Partizana savladali su berlinsku Albu na svom parketu sa 89:74. Pobedom su crno-beli predstavili Bruna Kabokla domaćoj publici!

Pored pobede, raduje i sjajna partija Alekse Avramovića koji je susret završio sa 20 poena, a sledili su Danilo Anđušić sa 16 i Zek Ledej sa 14, dok je debitant pred domaćom publikom, Kaboklo dodao sedam poena. Kod gostiju, najefikasniji bio je Johanes Timan sa 21 košem.

Alba je utakmicu počela zonskom odbranom u nadi da će tako iskoristiti 2 metra i 24 centimetra visokog Krista Kumađea i zbuniti domaćina. Igrači Partizana, pre svih Frenk Kaminski, odlično su koristili slobodan prostor i vrlo brzo stigli do lakih rešenja u napadu. Defanziva je ponovo bila problematična crno-belima. Prva četvrtina okončana je u korist nemačke ekipe 20:18.

Početkom druge deonice vidljiv je bio porast energije u igri Partizana, pogotovo u odbrani. Veliki doprinos u ovom delu igre doneli su Aleksa Avramović i Bruno Kaboklo. Ulazak u igru Kabokla dočekan je ovacijama pune Arene. Najbolji pojedinac u Partizanu u tim trenucima bio je Aleksa Avramović koji je napokon zaigrao na očekivanom nivou. Uprkos dobroj igri reprezentativca Srbije, „parni valjak“ je na dužu pauzu otišao sa samo tri poena prednosti – 43:40.

Prvu osetniju prednost Partizanu je doneo trojkom Zek Ledej, da bi ubrzo isti primer sledio Pidžej Doužer i tako odveo crno-bele na +10. Tom razlikom ušlo se u poslednjih deset minuta duela.

Popularni „albatrosi“ su sa 15 koševa smanjili razliku na dvocifreni broj poena, ali nisu mogli da se odupru igračima Partizana koji su već videli pobedu.

Crno-beli su sada na učinku od četiri pobede i pet poraza, dok je nemački tim ostao zakucan za dno tabele sa samo jednim trijumfom uz čak sedam poraza.

Sledeći meč će Partizan odigrati sa ekipom Efesa u Istanbulu.