Omladinci Partizana se plasirali u nokaut fazu UEFA Lige mladih

Pošto su u revanš meču drugog kola pobedili moldavski Šerif rezultatom 5:2, omladinci Partizana plasirali su se u šesnaestinu finala fudbalske UEFA Lige mladih.

Ogroman preokret i dosta radosti navijačima u Humskoj priredili su omladinci Partizana ovog utorka. Izgubili su u Moldaviji 2:0, međutim to nije bila velika prepreka za njih da u revanšu upišu i više nego ubedljiv trijumf od 5:2 i tako prođu u sledeću fazu UEFA Lige mladih.

Pričao je trener crno-belih Nenad Stojaković da je u gostima upisan poptuno nezaslužen poraz, da je ekipa i van Beograda izgledala i više nego dobro, ali i da je realizacija izostala. Delovalo je da će se ovo poslednje ponoviti i u revanšu, međutim uvodnih dvadeset minuta je sve zavaralo.
Partizan je silovito krenuo iako je igrao bez pomoći suspendovanog Janka Jevremovića. U uvodnim trenucima Partizan je stvorio pregršt prilika. Partizan je poveo preko Dušana Jovanovića. Ognjen Ugrešić je bio u ulozi asistenta, a samo dva mintua kasnije zaostatak iz Moldavije je anuliran golom Nemanje Trifunovića.

Jovanović je bio strelac i u 34. minutu i Partizan je bio na dobrom putu. U 65. i 73. minutu pala su još dva gola. Prvo je Bogdan Mirčetić na asistenciju dvostrukog golgetera Jovanovića povisio na 4:0, zatim je petardu u Humskoj detonirao Trifunović.

Artjom Dižinari je u finišu igre postigao dva gola, ali vremena za preokret nije bilo.