Golman Milana napustio teren zbog rasističkih uvreda

U 21. kolu Serije A Udineze je odmerio snage sa Milanom. Utakmicu je obeležila sramotna rekacija navijača domaćeg tima.

Prvo poluvreme je bilo prekinuto na 10 minuta zbog toga što su navijači Udinezea rastitički vređali golmana Milana Majka Manjana.
Golman Milana je to najpre rekao sudiji, a potom napustio teren zajedno da nekoliko saigrača. Sve ovo se desilo pri rezultatu 0:1 za „rosonere“.

Predsednik Međunarodne fudbalske federacije, Infantino je reagovao pošto su navijači Udinezea na rasnoj osnovi vređali golmana Milana Majka Menjana na meču 21. kola Serije A. „Rosoneri“ su na kraju slavio 3:2.

Navijači Šefild venzdeja vređali su juče fudbalera Koventrija Kejsija Palmera na utakmici 28. kola Čempionšipa. Koventri je pobedio rezultatom 2:1.

Na društvenoj mreži „Iks“ Infantino je objavio da bi trebalo da postoje oštrije kazne za ove incidente.
Pored procesa u tri koraka (utakmica zaustavljena, utakmica ponovo zaustavljena, utakmica prekinuta) moramo da automatski upišemo poraz ekipi čiji su navijači počinili rasizam i uzrokovali prekid meča. Suspenzije stadiona i krivične prijave rasistima – rekao je Infantino.