ČUDO U MOSTARU! Čuveni holandski klub vodio 3:0 na poluvremenu, pa potpuno NOKAUTIRAN!

Fudbaleri Zrinjskog iz Mostara savladali su AZ Alkmar u utakmici 1. kola grupe E Lige konferencija rezultatom 4:3. Nestvaran preokret domaćina.

Čuveni holandski klub koji je bio favorit na ovom meču, vodio je na poluvremenu sa 3:0 i svi su očekivali ubedljivu pobedu gostiju. A onda drugo poluvreme za potpunu ludnicu u Mostaru. Dva gola Kožulja u 48 i 71 minutu, Čorluke u 68., i Hrvanovića u 71. minutu doneli su veliku pobedu domaćinu.

Istorija na Stadionu pod Bijelim brijegom! Imali su navijači Zrinjskog čast da prisustvuju prvoj evropskoj utakmici u grupnoj fazi na tlu Bosne i Hercegovine. Publici u Mostaru ljubimci su režirali prvorazrednu senzaciju pošto su posle preokreta savladali AZ Alkmar!

Herojski podvig Plemića. Ovakav preokret nijedan klub u kratkoj istoriji Lige konferencije nije uspeo da režira.

Čestitke ekipi Zrinjskog stižu sa svih strana. Ovo je prva pobeda nekog bosanskohercegovačkog kluba u ligaškom takmičenju bilo kog evropskog takmičenja.