Valensija se nudila, Zvezda „odbila“ da iskoristi šansu!

U meču 12. kola Evrolige košarkaši Crvene zvezde izgubili su rezultatom 85:81 od Valensije.

U prvom poluvremenu Zvezda je igrala više nego slabo, naročito u odbrani. Primili su u prvom poluvremenu 56 koševa i uprkos dobroj igri u napadu na odmor se otišlo sa plus 16 za domaćina. U jednom trenutku došlo je do povrede do tog trenutka najboljeg igrača Nejpira. Posle jednog sudara sa igračem Valensije uhvatio se za leđa i izašao iz igre. Povremeno je ulazio u igru u drugom poluvremenu ali nije bio toliko opasan kao u prvom poluvremenu.

Zvezda je mic po mic smanjivala prednost. Zadnjh pet minuta kod osam razlike za domaćina, domaćin se prosto nudio Zvezdi. Uzimali su nerezonska šuteve u početku napada i naravno promašivali. Nažalost i Zvezda je promašivala. Žurili su i igrači Zvezde pogotovo najiskusniji igrači, Nedović i Teodosić. Šansa za brejk je propala.

Najefikasniji pojedinac Valensije bio je Semi Odželej, koji je postigao 17 poena, šest skokova i dva puta ukrao loptu. Vrhunsku partiju je postigao Brendon Dejvis sa 21 poenom, pet skokova, a priključili su se i Klaver i Džons sa po 10 poena.

U ekipi Zvezde najbolji je bio Miloš Teodosić sa 11 poena, pet skokova i devet asistencija, a indeksno je dobru partiju odigrao i Džoel Bolomboj. On je postigao 12 poena uz sedam skokova. Nedović i Nejpir su dodali po 14 poena.