U paklenim uslovima Novak savladao Frica

U četvrtfinalu Australijan opena prvi teniser planete Novak Đoković savladao je Tejlora Frica rezultatom 7:6,(3), 4:6, 6:2, 6:3.

Nije bilo lako Novaku. Nije samo Fric bio protivnik, i paklena vrućina je zadavala dosta problema Novaku. 30 stepeni je svakako uticalo na Novakovu koncetraciju.

Novak je opet opet pokazao klasu. Bilo je nerviranja, vikao je na Gorana Ivaniševića zbog odsustva njegovih reakcija, hladio s kesicama leda, propuštao brejk prilike, ipak zasluženo se plasirao u polufinale.

Kad je bilo najpotrebnije, Novak je briljirao na terenu. Odlično je odgovarao na snažne Fricove servise, uspeo je potisne misli o ogormnoj temperaturi zbog koje teško diše, a još jedna pobeda u Melburnu je stigla kao nagrada za sve to.

Novak je propustio 16 brejk lopti. Od samog starta videlo se da Fric, njegov protivnik nije došao da se preda. Čak osam brejk lopti je spasao Fric u prvom setu. Imao je Fric dve prilike da osvoji set, ali nije mu pošlo za rukom. Usledio je taj-brejk, gde je Novak bez većih problema poveo u setovima.

U drugom setu Novak je sedam puta imao priliku da dođe do gema na protivnikov servis, ali nikako nije uspeovao da ostvari svoje ciljeve. To je iskoristio američki teniser i tako došao do poravnanja u setovima.

U trećem i četvrtom setu rekorder po osvojenim grend slemovima ponovo je bio taj kontroliše situaciju. Dva puta je nadmudrio protivnika na njegov servis, što ga je dodatno približilo polufinalu Otvorenog prvenstva Australije. Slična situacija je bila i u četvrtom setu, kako je vreme odmicalo, Novak je bio sve sigurniji, a njegov protivnik nije više imao rešenja za njegovu igru.

Novak je prvi polufinalista Australijan opena. Čeka protivnika. To će biti bolji iz duela italijanskog igrača Janika Sinera i Andreja Rubljova iz Rusije.