Revoveraški obračun u Podgorici pripao Partizanu! Ledej se vratio i doneo pobedu Partizanu! (Video)

U okviru 25. kola ABA lige košarkaši Partizana pobedili su večeras Budućnost u gostima rezultatom 89:83. Prepuna dvorana bodrila je momke u plavim dresovima. Crno-beli su se propisno namučili u „Morači“.

Oba tima su bila veoma dobro šuterski raspoložena. Gledali smo pravi revolveraški obračun. U poslednih pet minuta duela, imali smo veoma dinamičan ritam. Imao je u jednom momentu Partizan samo dva poena razlike. Ipak kada god bi crno-beli povećali prednost, usledio je adekvatan odgovor. Situaciju je rešio Zek Ledej koji je bio precizan u dva napada, prvo iz reketa, potom i van linije 6,75.
Upravo je Ledej bio najefikasniji večeras sa ubačenih 22 poena, dok je Kevin Panter meč završio sa 19 poena. Dvocifreni su još bili Naneli (15), Kaminski (11) i Doužer (10).

Što se tiče Budućnosti Megi je ubacio 17 poena, Kamenjaš 14, a Frimen je duel okončao sa 10 koševa.

Trener košarkaša Partizana nije bio zadovoljan nakon veoma važnog trijumfa u gostima protiv Budućnosti. Pojedinci su dobili ozbiljne kritike, iako nisu imenovani.
Nekima sam zakazao trening, pravo sa aerodroma kada stignemo u Beograd, da vidimo šta se dešava – rekao je šef stručnog štaba Partizana.

Nakon poraza od Barselone Zek Ledej je, uz dozvolu kluba, otišao put Amerike zbog očeve smrti. Nije Zeka bilo gotovo tri nedelje. Večeras se vratio i odmah Partizanu doneo pobedu. Utakmicu je završio sa 22 poena i šest skokova za nešto više od 30 minuta na parketu.