Partizan se vratio iz mrtvih! Heroj utakmice bio je Aleksa Avramović!

Košarkaši Partizana pobedili su Crvenu zvezdu sa 88:86 u petom kolu Evrolige i sada imaju skor od dve pobede i tri poraza, dok su crveno-beli na 1-4.

Heroj utakmice bio je Aleksa Avramović. Aleksa je blistao u poslednjoj četvrtini, dao 12 od ukupno 14 poena i režirao preokret crno-belih. Partitan je na 5:50 do kraja imao -11. Najveću pomoć imao je u Dožeru, koji je pogodio važnu trojku za vođstvo 80:79.

Tragičari su bili Nejpir i Teodosić – prvi zbog niza loših odluka, a Teo zbog tri promašena penala u poslednja dva minuta, i jedne „cigle“ u šutu za tri poena u poslednjem minutu, na -3.

Bila je to utakmica sa mnogo preokreta – Partizan je fenomenalno krenuo. Zvezda se veoma brzo vratila u igru na krilima jače odbrane i šuta za tri poena.

Jago i Bolomboj pojavili su se kao iks faktori, a prednost Zvezde išla je do +13.

Avramović tada uzima stvar u svoje ruke i herojski vodi Partizan ka pobedi.

Evroligaški derbi Partizan – Crvena zvezda Meridianbet okupio je u krcatoj Štark areni veliki broj poznatih. Tu su bili Bastijan Švajnštajger, slavni fudbaler i suprug Ane Ivanović, legendarni grčki košarkaš Teo Papalukas, selektor rukometne reprezentacije Toni Đerona, brojni poznati sportisti… Tu su bili i fudbaleri Partizana, koje su Grobari posebno pozdravili tokom prvog tajm-auta. Na utakmici je bio i Novak Đoković u društvu Srđana Đokovića. Bio je i sin Novakov i to u crno-belom dresu.