Novak se mučio pa pobedio. Dino Prižmić pobrao simpatije!

Novak Đoković, prvi tensier sveta, u prvom kolu Australijan opena savladao je kvalfikanta iz Hrvatske Dinu Prižmića rezultatom 6:2, 6:7(5), 6:3, 6:4.

Dino Prižmić, mladi hrvatski teniser, je pre meča delovao pogubljeno. Imao je toliku tremu, da nije mogao nađe pravi put ka centralnom terenu. Novak je delovao superiornije, ali opet sve je izgledalo rutinski, nije delovalo kao da daje svoj maksimum.

Već prvom setu, Prižmić je zatražio medicinski tajm-aut zbog problema s butnim mišićem. Novak je lagano, sa pola snage dobio prvi set.

Vidljivo je bilo i u drugom setu da Prižmić ima problema s povredom. Borio se i to mu se vrlo brzo isplatilo pošto je došao do brejka. Nole je ekspresno vratio brejk. U nastavku je mladi Dino delovao dosta sigurnije, videlo se da se polako navikava na veliku pozornicu. Ovaj set je morao da se reši u taj-brejku. Bolji je u tom momentu bio Prižmić. Spasao je Novak čak tri vezane set lopte, ali je Prižmić dobio sigurno najdraži set u karijeri.

Treći set je krenuo žestoko. Novak je napravio brejk, ipak ekspresno mu je vratio mladi teniser. Zatim je Prižmić bio taj koji ima brejk prednosti. Sjajno je igrao, bio je u dobrom ritmu, a tome su doprinele i neiznuđene grešeke prvog tenisera na ATP listi. Već sredinom seta ih je imao osam, a toliko je imao u prva dva seta zajedno. Novak se brzo trzno. Dva puta je oduzeo servis Hrvatu i zatim poveo u setovima.

Već u četvrtom setu, bilo je jasno ko će biti pobednik ovog duela. Đoković brejknuo rivala dva puta. Dino Prižmić je vratio jedan brejk, spasao čak četiri meč lopte. Ipak Novak je iskorstio sopstveni servis i stigao do trijumfa.

Najbolji teniser svih vremena je na početku intervjua nakon meča nahvalio svog mladog protivnika koji spasao ukupno šest meč lopti.
On je zaslužio svaki aplauz, svaki pozdrav, neverovanto je igrao. Ovo je njegov momenat, igrao je sjajno, pokazao mentalnu i fizičku snagu. Način na koji igrao danas je sjajan, čestitke njemu i njegovoj porodici – rekao je on.

Dino je zadivio i Novaka, koji je nakon meča pokazao još jednom zašto je najveći u „belom sportu“.

Nakon srdačnog pozdrava na mreži, dok se Prižmić pakovao, Novak je ustao, uperio prstom u Hrvata i počeo da aplaudira, odavši mu tako poštovanje za pruženu partiju.

Nakon toga, i čitav stadion je aplaudirao Prižmiću, i sa terena je ispraćen ovacijama.