U 11. kolu Evrolige košarkaši Partizana ostvarili su jako važnu pobedu. Crno-beli su posle produžetka i velike borbe savladali Panatinaikos sa 92:87.
Ovaj meč je bio poseban za Matijasa Lesora koji je postao ljubimac „grobara“ tokom sjajnih igara prošle sezone. On je na startu utakmice dobio prigodan poklon od kluba, a i dočekan je velikim ovacijama sa tribina.

U prepunoj Areni odigrana je luda utakmica. Igrači Partizana su u jednom momentu bili na konopcima. Svi su mislili da će doživeti drugi poraz na domaćem parketu. Izabranici Željka Obradovića se nisu predavali. Partizan je uspeo da napravi veliki preokret i dođe do novog trijumfa u najelitnijem takmičenju.

Na teren se posle 35 dana vratio kapiten Kevin Panter. Kevin je pokazao koliko je nedostajao Partizanu. Postigao je kapiten ključne koševe u četvrtoj četvrtini i omogućio je ekipi da upiše trijumf.

U jednom trenutku gosti su imali prednost od 10 koševa, ali domaćin je nošen podrškom sa tribina odbio da se preda i uspeo je da izbori produžetak.
U produžetku ekipa iz Beograda je izgledala sjajno. Imala je mnogo više energije od protivnika, s obzirom na to da je Ergin Ataman gotovo celo drugo poluvreme igrao sa pet isih igrača. Deluje da je Partizan iskoristio umor rivala i slomio ga u dodatnih pet minuta.

Najefikasniji kod pobednika bio je Zek Ledej sa 23 poena, dok je Pi Džej Doužer dodao 16. Kevin Panter ja za 26 minuta postigao 13 poena. Na drugoj strani najbolji je bio Kendrik Nan sa 19, pratio ga je Matijas Lesor sa 16.