Hrvatska u polufinalu Svetskog prvenstva! Srbija izgubila vaterpolo klasik.

Pošto je izgubila od selekcije Hrvatske sa 13:15 vaterpolo reprezentcija Srbije nije uspela da se plasira u polufinale svetskog prvenstva.

Meč su prelomile odbrane sjajnog hrvatskog golmana Bijača, koji je uspeo da zaustavi i dva peterca u finišu meča i najzaslužniji je za pobedu svoje reprezentacije.

Izabranici Uroša Stevanovića u ovom spektakularnom meču u ključnim momentima nisu imali snage da ozbiljno zaprete protivniku.

U „vaterpolo klasiku“ vodila se žestoka borba od prvog minuta meča. Gledaoci su uživali u goleadi oba tima. Mreže su se zatresle čak 18 puta u prvom poluvremenu.

U nastvu na scenu su stupili čuvari mreža. Igralo se gol za gol, a tek na dva minuta pred kraj meča „barakude“ su uspele da se odlepe (12:14), a potom i slave u ovoj ludoj utakmici.

Najzaslužniji za plasman Hrvatske u polufinale bio je najbolji golman sveta Marko Bijač, koji je susret završio sa 10 odbrana. Bijač je odbranio dva penala, a zaustavio je i osam udaraca kada se Hrvatska branila sa igračem manje.

Najbolji u selekciji Srbije sa tri pogotoka bio je Strahinja Rašović, dok su po dva postigli Dušan Mandić, Nikola Jakšić i Nemanja Vico.

Najefikasniji igrač na utakmici bio je hrvatski „bombarder“ Loren Fatović strelac četiri pogotka, po tri su postigli Marko Žuvela i Rino Burić.