Đoković lako do desetog finala Ju-es opena (Video)

Najbolji teniser sveta, Novak Đoković, slavio sa 3:0 u polufinalu protiv Amerikanca Šeltona. Novak Đoković se plasirao se u deseto finale Ju-es opena. Novak je tako izborio svoje 36. grend slem finale u karijeri. Protivnik Novaku u nedelju u borbi za titulu biće pobednik meča u kojem su se sastali Španac Karlos Alkaraz i Rus Danil Medvedev.

Očekivalo se da će se Novak prošetati do finala. Međutim u trećem setu mladi 20-godišnji teniser je dobro preznojio našeg asa i dva puta mu oduzeo servis. Ipak je pokazao da je još uvek „zelen“ da uzme skalp vlasniku 23. grend slema.

Duel na „Artur Ešu“ po velikoj vrućini bio je poput igre mačke i miša. Novak se brzo prilagodio na razorne servise mladog Šeltona. U prvom setu je napravio dva brejka. Mogao je uzeti i treći brejk ali je propustio 4 prilike. Ipak prvi set je dobio lako za svega pola sata.

Drugi set bio je preslikan prvom. Servis bombe nisu pomogle Šeltonu jer je prvi reket sveta počeo da čisti linije i šeta rivala i tu je bio kraj Šeltonu. Đokoviću su tako dva brejka bila dovoljna da i drugi set reši u svoju korist.

Najneizvensiji je bio treći set. Amerikanac je rešio da pokaže zube. Novak je uspešno otvorio set, odmah je napravio brejk, a onda u narednom lako potvrdio brejk – 2:0. Sve je išlo ka tome da Novak rutinski privodi meč kraju, ali je u osmom gemu dozvlio rivalu da stigne do prvog brejka posle dva sata igre.

Mladi protivnik je dobio na samopouzdanju i uz pomoć publike je stigao i do set lopte. Novak nebi bio Novak da se nije odbranio i preokrenuo rezultat na svoju stranu. I kad su svi očekivali kraj Novakov servis je zatajio. Napravio je dve duple greške, a odlučujuću loptu je zakucao u mrežu i odveo meč u taj-brejk.

Drama je nastavljena i u taj-brejku. Novak je za tren oka poveo sa 5:1. Šelton odgovara i uzima tri poena za redom, ali Novak ipak posle druge meč lopte stiže u veliko finale Ju-es opena.

Prvo, još jednom da se zahvalim publici. Cenim što ste ovde. Ovo su mečevi i situacije zbog kojih ustajem svako jutro. Oni me inspirišu. Grend slem turniru se najviše računaju u našem sportu. Tu igram najbolji tenis. Igrao sam protiv domaćih tenisera, to nije lako. Treba držati nerve. Bilo je na kraju seta brejk, pa ribrejk. Meč je mogao da ide i na jednu i na drugu stranu. Zadovoljan sam zbog pobede – rekao je Đoković.