Partizan poveo sa 1:0 u seriji protiv Zvezde (Video)

Odigran je prvi meč finalne serije ABA lige. Igralo se u „Štark areni“ a Partizan je bio domaćin. Parni valjak je pobedio 88:80. Meč je pratilo 18.324 navijača, što je novi rekord ABA lige.

Partizan je bolje ušao meč. Partizan je sjajno iskoristio Zvezdine promašaje. Prva četvrtina završila se rezultatom 29:21 u korist Partizana. U drugoj četvrtini igrači Zvezde nisu imali rešenje za sjanu igru Partizana. Partizan je na poluvreme otišao sa prednošću od 20 razlike.

Igrači Crvene zvezde predvođeni Fakundom Kampacom i Filipom Petruševim uspeli su da smanje na deset razlike ali na kraju treće deonice rezultat je bio 73:61 u korist Partizana. U ovoj dionici najbolji igrač Partizana bio je Alen Smailagić.

Zvezda je u poslednjem kvartalu krckala prednost Partizana. Tri i po minuta pre kraja došla je do -6 (77:83), ali više od toga nije mogla.

Crvena zvezda je igrala bez povređenog Luke Vildoze, a kod Partizana u igru nije ulazio Aleksa Avramović iako je bio u sastavu.
Zek Ledej je ubacio 24 poena, dok je Kevin Panter ubacio 19 poena, u ekipi crveno-belih najefikasniji bio je Ognjen Dobrić sa 17 poena, a Fakundo Kampaco je ubacio 15 poena.

Naredni meč se igra za dva dana i opet je domaćin Partizan.