Anđela Karini, bokserka iz Italije predala je meč osmine finala posle samo 45 sekundi.

Olimpijske igre u Parizu će ostati upamćene i po mnogim skandalima koji krase ovu najveću svetsku smotru sportista. Novi skandal dolazi u režiji bokserke kojoj se ne zna pol a zove se Imane Kelif i njene protivnice Anđele Karini.

Nakon što je dobila dva udarca u glavu od Imane, Italijanka Anđela odlučila je da odustane posle 45 sekundi meča.

Anđela Karini je odustala jer kako je rekla nije želea da nastavi da se bori jer nasuprot sebe nije imala ženu i da ju jr udarac teško bolio.

Iman Kelf je prošle godine izbačena sa turnira zbog svog biološkog pola. Rođena je kao muškarac i nije joj dozvoljeno da se takmiči sa ženama. Imane Kelif je diskvalifikovana sa Svetskog prvenstva jer su joj utvrdili da ima broj testoterona koji prelazi dozvoljeni maksimum.

Međunarodni olimpijski komitet je dozvolio ovoj bokserki da se takmiči.

Zbog ovog događaja se oglasio i Ilon Mask. On je podržao Anđelu Karini.

Nakon što je odustala, Anđela Karini je postala i neka vrsta heroja jer je odlučila da se usprotivi organizatorima i suludim pravilima.

Italijanski mediji su angažovali čitača usana koji je uspeo da pročita šta je Anđela rekla u svom uglu, kada je odlučila da se povuče.

Pakleno je bolelo. Primila sam drugi udarac u nos i tako me je bolelo da nisam želela da nastavim. Da li sam dozvolila da budem pod uticajem medijskog slučaja? Ne, bila sam ovde da pobedim na OI. Odustajanje je bio gest zrelosti, a ne predaje.