Crvena zvezda demolirala Fener!

U 8. kolu Evrolige Crvena zvezda je demolirala Fenerbahče rezultatom 87:56. Euforija u Areni i euforija u taboru crveno-belih je sasvim opravdana.
Jedan od najzaslužnijih za trijumf nad turskim timom bio je Miloš Teodosić.

Ovo je bila timska pobeda. Veoma sam srećan što sam deo ove grupe – poručio je Teodosić posle meča.

Čestitam igračima, borili su se kao lavovi, bili koncentrisani. Ovo je meč kako želimo da igramo uvek, odnosno kako ja kao trener želim da igra moj tim. Ta posvećenost kao danas je veoma važna i uvek nam je potrebna. Jago? Ne znamo još kakav je stepen njegove povrede – rekao je grčki stručnjak, Janis Sferopulos.

Jako važnu, treću pobedu Crvene zvezde u Evroligi doneli su Miloš Teodosić sa 18 i Džoel Bolomboj sa 14 poena. Ekipu Dimitrisa Itudisa predvodio je Najdžel Hejs Dejvis sa ubačenih 12 koševa.

Igrači Zvezde su od prvog minuta lomili goste iz Turske. Večeras su počeli da napadaju iz reketa. Kad su se igrači Fenerbahčea skupili proradila je Zvezdina večeras ubitačna trojka.

Na poluvreme se otišlo sa +19 poena. Mnogi navijači najviše su strepeli od treće četvrtine, koja, kao po pravilu, uvek predstavlja najslabiji period u igri crveno-belih. Večeras nije bilo tako. Na krilima Luke Mitrovića i Miloša Teodosića Zvezda je dobila i ovaj deo igra i u zadnju četvrtinu ušla sa plus 20.

Poslednjih deset minuta je bilo kao iz bajke po Crvenu zvezdu. Upravo u toj deonici su konačno slomili svaki pokušaj otpora turskog tima i prednost digli na čak 31 razlike!

Bila je ovo neizmerno važna pobeda za ekipu Janisa Sferopulosa, pošto crveno-belima sledi težak deo rasporeda. Samo za dva dana , 16. novembra, igrači sa Malog Kalemegdana gostuju Olimpijakosu.Jedini problem za Zvezdu može biti povrede Nejpira i Dos Santosa.